وقتی پانترک حتی کریم باقری را تحمل نمی کند

منتشرشده: 18 سپتامبر 2010 در اجتماعی

على دایى: اینجا ایران است و آذربایجان هم بخشى از آن

تمام مسئله در همین است و بس. ای کاش نیاز به هیچ توضیح اضافه ای نبود. در تبریز به دو اسطوره ترک فوتبال ایران توهین می شود. چرا؟ دلیل آن تنها در پانترکیسم نهفته است. همان عده ای که برای فوتبال به ورزشگاه نمی آیند، همان عده که هر گاه فوتبال با سیاست از طرف حکومت مخلوط می شود، فریادشان گوش فلک را کر می کند اما خود هر گاه و بیگاه فوتبال را با تفکرات نژاد پرستی و جدایی طلبی خود مخلوط می کنند و حاصلش چیزی می شود که می بینیم، یک پانترک یک ترک را تحمل نمی کند و در مقام توهین بر می آید.

تضاد قرمز و آبی در تاریخ ایران ثبت شده است اما در این میان کریم باقری، نامی که همه می شناسیم. کریم یک قرمز است اما آبی ها که خونشان با دیدن هر قرمزی به جوش می آید همیشه سر تعظیم در برابر این الگوی اخلاق فرود آورده اند. این نشان از بزرگی آبی ها می دهد که اخلاق و انسانیت را فدای علاقه فردي نمی کنند اما وقتی پانترکیسم آنچنان پیش می رود که یک ترک را که آبروی ایران و آذربایجان است را تحمل نمی کند، خبرهای بدی می رسد.

علی دایی در کنفرانس خبری بعد از بازی تیمش با شهرداری تبریز می گوید:

«کجاى دنیا را سراغ دارید که این طور به همشهرى خود توهین کنند؟ کجا دیده‌اید که پشت دروازه حریف چنین حرکاتى صورت گیرد؟ من على دایى، اهل آذربایجان هستم. به نظر شما چون اهل آذربایجانم باید تیمم را طورى به زمین بفرستم که ۱۰ گل بخورد؟ اگر این کار را بکنم دیگر بى‌غیرت و بى‌شرف نیستم»؟

«بى‌غیرت و بى‌شرف خودشان هستند که چنین توهینى را ۹۰ دقیقه به من و کریم باقرى کردند. چطور مى‌توانند به کریم باقرى که جوانى خود را براى فوتبال آذربایجان گذاشته است توهین کنند؟ مردم آذربایجان باید الگو باشند نه اینکه به خاطر بازى همشهریشان در تیم مقابل او را اذیت کنند. همه جاى ایران فوتبال را به نام کریم باقرى مى‌شناسند».

واقعن بی غیرت و بی شرف چه کسانی هستند؟ آنان که برای ایران می جنگدند؟ یا آنان که بر علیه ایران می جنگند؟ آنکه توهین می کند بی شرف است؟ یا آنکه جوانی اش را برای آذربایجان گذاشته است؟

«اینجا ایران است و آذربایجان هم جزیى از این کشور. متاسفانه برخى‌ها به این مسئله توجهى ندارند و با حضور در ورزشگاه دنبال مسائلى دیگر هستند. آنها براى فوتبال به ورزشگاه نمى‌آیند و اهدافى دیگر را دنبال مى کنند. چرا باید در ورزشگاه یادگار امام آتاتورک تشویق شود»؟

«در تهران هم همین هواداران به کریم باقرى توهین کردند و با بطرى آب او را زدند. چرا نباید قبول کنید که ما همه از یک مملکت هستیم. آذربایجانى، ترک، عرب، کرد همه متعلق به ایران است. این را بفهمید. مسائل دیگر را وارد فوتبال و ورزش نکنید».

اما نکته فقط و فقط در همین جا است که عده ای که در مقام فحش و توهین به علی دایی و کریم باقری یا هر ایرانی وطن پرست دیگری بر می آیند تنها مشکلشان ایران است و بس. علی دایی خیلی سعی دارد به همان عده کوچک جدایی طلب بفهماند که ایران متعلق به همه است و اینکه مسائل غیرفوتبال نباید وارد ورزش شود اما همان عده جدایی طلب چنان خود را به خواب زده که با این تلنگر ها بیدار نمی شوند. جماعتی که آتاتورک را تشویق می کنند و به کریم باقری توهین!

Advertisements
دیدگاه‌ها
 1. ناشناس می‌گوید:

  زنده باد کریم بزرگ اخلاق و فوتبال ایران

 2. یونس می‌گوید:

  با سلام

  دایی و کریم جواب واکنش ندادن به فحش های رکیک قومیتی و ناموسی به آذربایجانی ها در بازی تراختور پرسپولیس رو گرفتن/

 3. علی میلانی می‌گوید:

  پان-ترکها، در حال حاضر پایگاه خود را در بین تماشاگران قرار داده اند، تماشاگرانی که در همه جای جهان و در همه شهرهای ایران قشری عمدتاً جوان، احساساتی و لمپن هستند.
  هر کسی با فرهنگ ورزشگاههای ایران آشنا باشد به خوبی می داند که گروهی چند ده نفره به راحتی می توانند جو ورزشگاهی چند ده هزار نفره را به دست خود گیرند. و باز هم افراد آشنا با جو ورزشگاههای ایران می دانند که متاسفانه فحاشی به تیم مقابل و ناموس بازیکنان ازپیش پا افتاده ترین اتفاقات در ورزشگاهها است.
  در حال حاضر پان-ترکها از همین ویژگی ها نهایت استفاده را می برند. آنها ورزشگاهها را به میدان نبرد خود تبدیل کرده اند چراکه خط دهی و کنترل احساسی تماشاگران ساده ترین کار ممکن است.
  و بر همه بدیهی است که، لیدرهای یک تیم در ورزشگاهها به راحتی می توانند کنترل روانی و احساسی تماشاگران تیم مقابل را نیز در دست خود بگیرند، کافی است شعاری یا شعارهای تحریک کننده ای علیه تیم مقابل داد تا انتظار شنیدن شعار ها و توهین هایی تندتر را از آنها داشت. و این برای پان-ترکان که قصد تشدید اختلافات قومی را دارند سلاحی است بسیار کارآمد. در استراتژی فوتبالی پان-ترکیسم در هر حالت برنده آنها هستند، چرا که اگر پس از این تحریکات، تیم تراکتور محروم شود، می توانند از آن برای مظلوم نمایی استفاده کنند و اگر در مقابل آنها سکوت شود می توانند به تحریکات خود به راحتی ادامه دهند.
  تمام تلاش تبلیغاتی آنها هم این است که اثبات کنند جمعیت حاضر در ورزشگاه تبریز نماینده خواست تمامی آذری های ایران است.
  قطعا عقاید پانترکی در میان درصدی از مردم آذربایجان بویژه جوانان آذری جایگاهی دارد، ولی به طور قطع اکثریت مردم آذربایجان به شدت ایران دوست هستند. در چنین شرایطی پان ترکها تلاش دارند تا تصویری متفاوت از آذربایجان به کل ایران و جهان ارائه دهند و مهمترین ابزار آنها در این راه استفاده از جو ورزشگاه تبریز است.
  اکثریت مردم عزیز آذربایجان عاشقانه ایران زمین رو دوست دارن، البته مانند هر قومی به زبان مادری، فرهنگ قومی و سرزمین خودشان هم عشق می ورزند و عشق ورزیدن آذری های عزیز به زبان مادری و فرهنگ آذری هیچ تضادی با عشق و علاقه آنها به ایرانزمین نداره. باید در نظر داشت که درخواست آموزش زبان مادری و درخواستهای فرهنگی به خودی خود، دلیل بر تجزیه طلبی نیست و بسیار هم درخواستهای به حقی هستند.
  در بازی های تیم ملی والیبال ایران در ارومیه، خیلی از تماشاگران آذری شعار یاشاسین آذربایجان هم سر می دادن ولی در زمان مورد نیازشعار ایران ایران هم سر می دادن و از پیروزی ایران سرمست و خوشحال بودن، این بازیها بزرگترین سند بود که نشان می داد شعار یاشاسین آذربایجان در تقابل با ایران دوستی نیست، البته پانترکها تلاش می کنند تا درخواستهای به حق فرهنگی آذری ها ، عشق آنها به سرزمین زیبای آذربایجان و شعار هایی مانند یاشاسین آذربایجان رو به اسم خودشون مصادره کنند.
  پان-ترکها که بدونه شک از باکو حمایت مالی و فکری دریافت می کنند، بسیار سازمان یافته شده عمل می کنند و در نیرو گیری و سازماندهی شباهت زیادی به حزب توده دارند.
  ایجاد شبکه های کوچک محلی بر پایه روزنامه فروشان، کتاب فروشان و حتی قصابی ها و سپس انتشار جزوها و متون تبلیغی برای شستشوی مغزی جوانان.
  در پیشبرد تبلیغات خود نیز به شدت از کمبودهای متعدد موجود در جامعه ایران سود میبرند و چنان شرایط را به تصویر می کشند که گویی با استقلال آذربایجان و رهایی از دست فارسها همگی بدبختی های جوان آذری بر طرف خواهد شد.
  ایجاد نفرت بین فارس و آذری سیاست اصلی پان-ترکهااست به طوریکه در تبلیغات خودشان، فارسها را عامل تمام بدبختی های جوان آذری معرفی می کنند و حتی عامل خشک شدن دریاچه ارومیه را فارسها می دانند.
  پان-ترکها در راه دسترسی به اهداف خود از هر ابزاری استفاده خواهند کرد و برای آنها هدف وسیله را توجیه می کند و هدف های اصلی آنها ایجاد نفرت بین فارس و آذری، عصبی کردن قومیتها، بزرگ جلوه دادن و رسانه ای کردن اسم نهضت پان-ترکیسم و کسب وزن سیاسی برای آن است.
  تمام تلاش پان-ترکها آن است که با به تصویر کشیدن جو ورزشگاه تبریز و ترویج رفتار پرخاشگرانه بین تماشاگران تبریزی، تصویری منفی از آذری های عزیز ایجاد کنند و به این وسیله باعث آزردگی خاطر سایر ایرانیان از آذریها گردند و از نظر روانی ایران دوستان را از آذری ها و بویژه تبریزی ها گله مند و مایوس سازند.

 4. duman می‌گوید:

  agar ali daei va bageri be tohinhaye nejadparsataneye tarafdarane khod aksolamal neshan midadand emruz motahama be bigeyrati nemishodand

 5. arash می‌گوید:

  چو ایران نباشد تن من مباد

 6. مهران می‌گوید:

  به نظرم می رسد که عده ای برای این کار ماموریت داشتند . مسئله قومیت ها یک مسئله بین مردم ایران نیست بلکه یک سری خواسته ها در بین اقوام وجود دارد مانند تدریس زبانشان در مدرسه که به نظرم خواسته به حقی است و این مشکلی نیست بین مردم و مردم بلکه مشکلی است بین مردم و حکومت . مردم ایران از هر قومیتی که باشند در هیچ کجای ایران احساس غربت نمی کنند . اگر مردم آذربایجان خود را ایرانی نمی دانستند پس این همه آذری در تهران و دیگر شهر ها چه می کند . اگر اختلاف قومیت ها یک اختلاف درون مردمی بود پس چرا این همه ازدواج های بین قومیتی داریم . پس چرا این همه خانواه چند قومی داریم . مردم و روشنفکرانشان به خوبی می دانند که کوبیدن بر طبل اختلاف اقوام با یکدیگر برای این است که اقوام سرگرم شوند و مشکل اصلی را فراموش کنند . آذری ها بهتر از هرکس می دانند که در طول تاریخ هزار ساله گذشته ایران ، آن قدر که ترک زبان ها در ایران حاکم بودند فارس ها و کرد ها و لرها و …. حاکم نبوده اند . و همین نشان می دهد که در نظر مردم ایران اختلاف قومیتی وجود ندارد پس اگر حقی ضایع شده است که شده است حق قوم ترک و کرد و …. نیست بلکه حق ملت ایران است پس بیایید دست به دست هم بدهیم و حلش کنیم نه این که ریشه به تیشه خودمان بزنیم
  به نظر من که یک فارس زبان هستم ، زیبایی و عظمت ایران بواسطه اقوام گوناگون آن است و همین امر باعث شده است ما مردمانی چند فرهنگی بار بیاییم و غنای فرهنگی ما افزایش یابد . در ایران هیچکس نمی تواند ادعا کند که منحصرا به قومی خاص تعلق دارد چون نسبت به فرهنگ دیگر اقوام شامل زبان و ادبیات و موسیقی علاقه دارد و همه آن ها را متعلق به خودش می داند . و وظیفه همگانی ماست که از بخش بخش این فرهنگ بزرگ پاسداری کنیم زبان کردی فقط زبان مردم کرد نیست بلکه زبانی است که بخشی از فرهنگ من و تو در آن نهفته است اگر روزی این زبان از بین برود بخشی از وجود ما از بین رفته است باید از زبان و فرهنگ اقوام پاسداری کنیم من گمان نمی کنم که دلم کمتر از یک آذری یا کرد و یا لر و یا گیلکی و بلوچی و کرمانی و مشهدی و….. برای زبان و لهجه و هنر این مردم بسوزد. چون آن را متعلق به خودم و بخشی از وجود خودم می دانم .

 7. دایی بی غیرت می‌گوید:

  آقای دایی بعد از بازی دیروز پرسپولیس و شهرداری عنوان کرده اند که » من علی دایی، اهل آذربایجان هستم. به نظر شما چون اهل آذربایجانم باید تیمم را طوری به زمین بفرستم که 10 گل بخورد؟ اگر این کار را بکنم دیگر بی‌غیرت و بی‌شرف نیستم؟»
  و روز بعدش آقای صالح پناه سرپرست باشگاه شهرداری عنوان کرده اند که «فوتبال حرفه اي است و هواداران بايد بدانند كه كريم باقري وقتي از باشگاه پرسپوليس پول مي گيرد نمي تواند بيايد به ضرر تيم خود بازي كند.»

  آقایان دایی و صالح پناه متاسفانه اشتباه فکر میکنید. دیروز و امروز هم رسانه ها کوشیده اند عقایدی به مانند گفته های شما را به مخاطبان خود القا بکنند. آقای علی دایی! هواداران آذربایجانی هیچ وقت از شما نمی خواهند تیمت را طوری به زمین بفرستی که 10 گل بخورد! هوادار آذربایجانی هیچ وقت این چنین خواسته سخیفی را از شما نخواهد کرد. و از باقری نخواهند خواست به ضرر تیم خود بازی بکند. قصد شماها از مطرح کردن همچین موضوعی به بیراه کشیدن خواست اصلی هواداران آذربایجانی است.

  در عوض هوادار آذربایجانی از یک مورد ناراحت است. هوادار آذربایجانی انتظار داشت موقعی که در استادیوم آزادی در بازی تراکتور – پرسپولیس از طرف هواداران پرسپولیس توهین های قومیتی انجام می پذیرفت, شما به عنوان یک آذربایجانی این اقدامات را محکوم می کردید و از هواداران خود انتقاد می کردید. آقای کریم باقری از شما هم همچین انتظاری داشتیم. ولی شما در قبال این اقدامات نژادپرستانه, سکوت کردید! آقای دایی! آقای باقری! آیا این خواسته آذربایحانی, خواسته نابجایی بود. شماها چطور قبول میکنید در قبال توهین به قومیتتان سکوت کنید!
  حال با این اوصاف تاسف بار است که آقای دایی دیروز آذربایحانی را بی غیرت خطاب میکند!

 8. آریا می‌گوید:

  نقد جالبی بود، ممنون.
  ولی این فحاشی ها رو هم تهران هم فارس ها می کنن. که شبکه های پانترک نشون می دن. تو همه جای ایران افراد بی اصل و نصب هستن. از آذربایجان تا خراسان و تا جزایر ایرانی. نومنه ش بحرین که رفت و یه کشور ردیف و بی دغدغه شد. مسئله اینه که نگذاریم این بی هویت ها جای میهن پرست ها تصمیم بگیرن. همین. به همین سادگی. تازه پانترکیست ها هم ممکنه از جانب ترکیه تغذیه نشن! ممکنه روس ها این برنامه های جدایی طلبانه رو غیر مستقیم دنبال کنن. یا همین جمهوری اسلامی! نیرومون رو برای کارهای خودمون نگه داریم! نه برای عوض کردن طرز فکر بی هویت ها!
  ممنون و خسته نباشی.

 9. آریو می‌گوید:

  من بازهم تنهام. بدتر از قبل. فاجعه‌است.
  http://drario.wordpress.com/2010/09/19/again-im-lonely/

 10. ملودی می‌گوید:

  اقای دایی تو اهل اردبیلی و اینو یادت باشه که تو اذربایجانی نیستی .

 11. Arash می‌گوید:

  Marg bar pan turkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
  MArg bar pan turkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

 12. araz می‌گوید:

  1- اقای دایی به توهین 50000تماشاگر با فرهنگ و2500ساله فارس 0(ترک…..)واکنش نشان ندادندشاید توهین به فرد از توهین به ملیت زشتتر شده ما خبر نداریم

  • irankhayyam می‌گوید:

   تشویق آتاتورک نه تنها توهین به ملت ایرانه. بلکه توهین به شعور مردم آذربایجان هم هست

   • behrooz می‌گوید:

    man faghat az onayi ke hey zer mizanan ke to estadiom tabriz ataturk o tashvigh kardan mikham ye senad ya filmi eraeh bedan

    in dayi az khodesh ye chizi ghofteh hameh ham tekrar mikonan

    faghat mitonam begam ye bar kamal vando ba sefat ataturk tashvigh kardan onam kheyli vaght pish

    dayi eshareh kardan ke ma hameh irani hastim vali nemidonam vaghti to tehran fohsh tabriz pareh pareh kiram to kos kharet va fohshhaye amsal ino farsaye nejadparast midan
    onvaght turk joze iran naboon aghe dayi va bagheri namoseshon barashon mohem nist melat turk bigeyrat nist va dige onaro azari hesab nemikoneh va in harfa rabti be panturkism nadareh

    inam begham harfaye dayi dagigan harfaye sazman amniyat va etelat iraneh ke behesh dikteh shoodeh bood

 13. Arash می‌گوید:

  pan turk ahmagh bahs ra avaz nakon
  shoma be ham shahri khod ham rahm nemikoni
  marg bar pan turk

 14. کاوه می‌گوید:

  زیاد ناراحت نباشید این نوع برحوردها برای شناسائی ودستگیری خائنین و مزدوران است

 15. O می‌گوید:

  آزربایگان آتش جاودان ایران است

 16. علی می‌گوید:

  وقتی بهترین ساعت پخش (ساعت 8.30تا10)شبکه تبریز(سهند) به زبان فارسی برنامه پخش میکند دیگر چه انتطاری از مردم میتوان داشت.

 17. irankhayyam می‌گوید:

  پان ترکها رو بی خیال. این جماعت کاملا معلوم الحالند. آقا شما دعوتنامه ی بالاترین داری ؟

 18. araz می‌گوید:

  ذری های ذوب در فارس لطفا به ادبیات کسانی که خواهان دموکراسی هستند توجه فرمایید این ادبیات دیکتاتوری است

 19. Aytash می‌گوید:

  وقتی که بی غیرتی به اوج می رسد و افرادی چون آقای دایی و کریم باقری که با شنیدن فحاشی طرفداران تیم پرسپولیس سکوت کرده و با سکوت خودشان مهر تعید به این فحاشیها می زنند آنموقه اگر طرفداران تیم تراکتور سازی به این فحاشیها اعتراض بکنند آنها میشوند پان ترکیست

 20. irankhayyam می‌گوید:

  این قدر مظلوم نمایی نکن آراز. بله مردم ایران هنوز نفهمیدن که باید نژادپرستی و مشکلات قومیتی رو کنار بذارن. نباید جوک ترکی و رشتی و لری تعریف کنن. ولی دقت کن. گفتم مردم ایران. نگفتم ملت فارس ؟ آیا رشتی ها جک ترکی تعریف نمی کنن ؟ لر ها هیچ وقت رشتی ها رو بی غیرت خطاب نمی کنن ؟ خداوکیلی پان ترک ها در دفاع از خودشون از الفاظ نژادپرستانه علیه فارس ها استفاده نمی کنن ؟ من خودم بارها دیدم که پان ترکهای تبریزی اردبیلی ها رو تحقیر کردن و فارس ها رو با حالت تحقیر آمیزی از نژاد افغانها معرفی کردن ! اصلا مگه افغان ها هم مثل من و شما آدم نیستن ؟ مشکل از فارس ها نیست آراز ! مشکل از ایرانی هاست که هنوز بی فرهنگن و همه می خوان مشکل رو گردن قوم دیگری بندازن و یه عده مثل پان ترکها هم این وسط دنبال سو استفاده اند. به خودتون بیاید. مردم دارن برای آزادیشون خون می دن. دارن برای رسیدن به روزی خون می دن که دیگه خبری از این همه کینه و نابرابری که خیلیهاش زیر سر حکومته نباشه. اون وقت شما وقت و انرژیتون رو صرف این حرفها و تبلیغات می کنید. متاسفم

 21. بابک می‌گوید:

  نگارنده عزیز آذربایجانیها خود را به خواب نزده اند؛ بلکه این شما و فارسها هستند که خود را به کری و نشنیدن زده اند! آنها که از توهین 30-40 هزار نفری مشتی لومپن راسیست به ملت تورک آذربایجان حرفی نمی زنند و به طور یکجانبه و تحریف خبری به آذربایجانی ها می تازند! هر تورک آذربایجانی که از حق خود و هویت خود دفاع می کند به پان تورکیسم و بی هویتی و … متهم می شود اما توهین کننده پان فارسیست از هر اتهامی مبراست و تشویق نیز می شود! چطور نمی گویید که دایی و باقری گارسال در همین ورزشگاه سهند تبریز مورد تشویق بیش از 100هزار آذربایجانی قرار گرفت؟ چرا از خود نمی پرسید علت بی مهری همان تماشاگران به آنها در این بازی چه بود؟ البته شما آگاهانه اینکار را می کنید و هدفتان تخریب و جوسازی علیه از حرکت حق طلبانه آذربایجانی هاست. بدانید که این در وهله اول به ضرر فارسها تمام خواهدشد! آنها که علیه دایی و باقری شعار سر دادند در اصل به تبعیض ملی ؛ تحقیر غیر فارس ها و سیاستهای ناعالانه حاکمیت جمهوری اسلامی-آریایی ایران در مورد آذربایجانیها اعتراض می نمودند. بدون شک ان کسی که شعار » تورک دیلینده مدرسه اولمالی دیر هرکسه – ( مدرسه به زبان تورکی برای هرکسی) » را به عمد تشویق» آتاتورک » تعبیر می کند!!! قصد و نیتش کاملا مشخص است. حال قضاوت کنید چه کسانی تخم نفرت می کارند؟ و بدون شک به جز نفرت نیز درو نخواند نمود.

 22. Barish می‌گوید:

  The only thing we should say: Long Live AZERBAIJAN

 23. میلاد می‌گوید:

  واقعا متاسفم از اینکه کلمه ی سبز رو در سردر اینجا میبینم!
  آیا واقعا نوع بینش و دیدگاه سبز اینه!!!؟ همین رفتارهاست که امثال من رو از هرچی سبز و اتحاد و گل و بلبله ، مایوس میکنه و در نهایت اسممون میشه پان ترک!!
  این مطلبی که شما گذاشتید چه فرقی داره با کاری که خبرگزاری های دولتی میکنن!؟
  شما فقط یه گوشه از داستان رو منعکس کردین ، و آنهم با ادبیات احساسی نتیجه گیری کردین به نفع خودتان ، یا بشاید برای اثبات آنچیزی که تصورتون هست!
  عجب!! پس آبیها و قرمز ها اینقد با ادب بودن و ما نمیدانستیم!!
  من هیچوقت تایید نمیکنم توهینها رو چه از جانب ترک و چه از جانب فارس ،اتفاقا فوتبالی هم نیستم! اما دلیل این رفتار تماشاگرها دیگه کاملا مشخصه ! چیزی که شما و اکثر دوستان وبلاگ نویستون هیچ اشاره ایی بهش نکردن!
  همین دایی و باقری ، فرزند آذربایجان ،‌ وقتیکه تمام استادیوم آزادی اعم از آبی و قرمز با ادب و بی ادبش (!) ،‌ یکصدا به ملت ترک توهین میکردن و از رسانه ی میلی هم بصورت لایو پخش میشد کجا بودن!!؟
  آیا واقعا نمیشد انتظار داشت که اگر موضعگیری اینطرفی نمیکنن ، لااقل طرف وسط رو بگیرن !!؟
  این جمله حرف من هم هست :
  «على دایى: اینجا ایران است و آذربایجان هم بخشى از آن »
  اما کی این حرف رو زده!!؟
  اخلاق دایی رو که دیگه همه میشناسیم ، کسی که از هر حربه و شعاری به نفع خودش استفاده میکنه !! اگه امروز میگه که مسائل غیر ورزشی رو به استادیوم نیارین ،‌ دیروزش رو هم باید بخاطر آورد که همین ایشون زرت زرت تو مسابقه ی پیامک و رای گیری ها به یاری همین مسائل غیر ورزشی اول میشد و کیف میکرد واسه خودش!
  دایی با حمایت مردمش به اینجا رسیده ، و الان درست در نقطه مقابلشون ایستاده ، در صورتیکه حداقل کاری که از دستش برمیومد این بود که لااقل تو اون اتفاقاتی که تو آزادی افتاد بیخیال نفع شخصیش میشد! و اگه در توانش نبود لااقل موضعگیری نمی‌کرد در این رابطه!
  و اما شما هم این وسط دچار سو تفاهم نشین و واسه خودتون ذوق نکنین ، که حرفهای امروز دایی دید بسته ی شما رو نسبت به موضوع تایید میکنه!!
  اما اینکه مسائل نا مربوط به ورزش داخل استادیوم میاد!
  عزیز من اینو دیگه خودتون باید بهتر از من بدونین که با این همه محدودیتها و بگیر و ببندهایی که تو آذربایجان هست و سالها توهین و بی شرمی که امثال همین آبیهای بزرگوار و آبا و اجدادشون بر ملت آذربایجان روا داشتن از طرق مختلف ، این شاید تنها تریبون هست برای فریاد زدن ! حالا نمیگم برای آگاهی یا امید به تغییر !!، همان فریاد زدن بهتره!
  مخصوصا برای آن طیفی که معمولا در همه جای دنیا در ورزشگاهها حضور پیدا میکنند ، این شاید مناسبتر باشه.
  اما یه مثال خیلی خیلی ساده !!
  من نوشتن اسکناس و ضایع کردن بیت المال رو کار مناسبی نمیدونم ،‌ اما با این محدودیت هایی که الان هست شاید خودم هم مبادرت ورزم به این شغل شریفِ این روزها!
  با اینکه هر روز از رسانه های دولتی مطلب میذارن و حق نمایی میکنن و متهم میکنن این افراد رو به ضایع کردن حقوق دیگران!
  مثل کاری که شما میکنین و هیچوقت نمیخواین بگین و یا حتی به این فکر کنین که چرا !؟
  و فقط خودتون و دوروبریهاتون رو با این شعارهای مردمپسند اقناع میکنین!
  شعارها میدین که ورزش از سیاست جداست و مسائل غیر ورزشی رو به استادیوم نیارین و تعصب خوب نیست و …مسواک ضامن سلامتی و ..!!!.

 24. آزربایجان می‌گوید:

  آقایان با شرف دائی و باقری وقتی در برابر توهین 40 هزار هوادار پیروزی در تهران هیچ اعتراضی نکردند که هیچ داشتند خودشون رو جر هم می دادند هویت ذات خودشون رو نشون دادن, الان هم دائی داره سیاه بازی در میاره که چی؟ اصل قضیه اینه وگرنه کسی انتظار نداره که اونا بر علیه تیم خودشون بازی کنن.

 25. inoo1@hotmail.com می‌گوید:

  وقتی تمام مکانهای و مکروفنهای که مردم بتوانند از آن طریق اظهار نظر کرده و اعتراضات و انتقاد و خواسته های خود را به حاکمیت و افکار عمومی اعلان کنند بناچار همه جا محلی خواهد شد برای ابراز خواسته ها و اعتراضات بر علیه دولت و ساختن افکار عمومی طبیعی است که روشنفکران و مردم فارس زبان در به اینجا رسیدن مسله نقش مهمی داشته اند سکوت در برابر ظلمی که بر هم وطنان ترک در ایران رفته مصداق کامل نژادپرستی می باشد/فقط چیزی که تغییر کرده اینکه که ترکان دیگر سکوت نمی کنند و این است که ما فارس ها را ناراحت می کنند/بهتر است برای نجات کشور در مبارزات حق طلبانه و دمکراسی خواهانه با ترکان همراه شویم/ترکان در صدر مشروطه در زمان خیابانی و در جنگ جهانی دوم سعی در دمکراتیزه کردن ایران کردنند ولی ما فارسها مبارزات آنان را با اتهامات مختلف سرکوب کردیم/دمکراسی کامل به ایران را ترکان و فارسان برابر می توانند بیاورند.پس بهتر است کمی امپاتی به خرج داده و ترکان را بفهمیم.

 26. Atilla می‌گوید:

  Stop stinking persian facism in Iran. long live independenceof South Azerbaijan. Iran is a terrorist state and Persians are the most narrow minded and racist nation . Yashasin musteqil Guney Azerbaycan.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s