شما دوست دارید آقای خامنه ای! را چگونه صدا بزنید؟

منتشرشده: 23 اوت 2010 در اجتماعی
برچسب‌ها:, , , ,

در دیدار صمیمی دانشجویان با آقای خامنه ای!، فیلم نامه ای را مرور کردیم که می توان به آن نمره 15 داد، فکر می کنم نمره منصفانه ای دادم اما باز هم مشکل اکثر فیلمنامه نویسان ایرانی در آن به چشم می خورد و آن هم چیزی نیست جز کپی یا رونوشت یا هر واژه دیگری که به تقلید نسبت داده شود. فیلم نامه را با هم مرور می کنیم و سعی می کنیم یه خم فیلمنامه نویس را گرفته و آنقدر بالا بیاوریم تا لنگش کنیم و زیر و رویش را آشکار سازیم( خانومای مجلس زیرش را نگاه نکنند)

یک سوال و اینکه بیت رهبری، محمود وحیدنیا، کاوه آهنگر، در خاطرتان هست؟ یک سال پیش، روز ششم آبان ماه در دیدار نخبگان کشوری با آقای خامنه ای! دانشجویی به نام محمود وحیدنیا با اصرار فراوان خودش را به تریبون بیت کاخ مرمر رساند، حرف هایی زد که هیچ گاه پخش نشد و چشم در چشم مقام عظمی ولایت از سوگلی آقای خامنه ای!، عزت الله ضرغامی انتقاد کرد و رسانه اش را به چالش کشید، همان رسانه که رئیسش به صورت مستقیم از طرف شخص آقای خامنه ای! انتخاب می شود و در ادامه سرکوب های پس از کودتا 22 خرداد را به گوش آقای خامنه ای! رساند، اما این پایان کار نبود و محمود وحیدنیا انتقادپذیری شخص آقای خامنه ای! را نیز نشانه رفت و از رفتار یک طرفه مجلس خبرگان و شورای نگهبان نیز انتقاد کرد.

حال با این پیش زمینه گوشه ای می زنیم به فیلمنامه دیدار صمیمی دانشجویان. دانشجویی به نام محمد افکنانه بود که عین آن را از خبرگزاری مومن مدار فارس نقل می کنم( با اجازه):محمد افكانه سخنان خود را اين‎گونه آغاز مي‌كند:

«آقاي خامنه‌اي سلام! مي‌خواهيم براي يك‎بار هم شده همان‎گونه كه مي‌خواهيد صدايتان كنيم. همان‎گونه كه در نجواي شبانه‌مان حضورتان را تا ظهور طلب مي‌كنيم. «

اما سخنان افكانه آنجا به اوج خود رسيد كه پس از حمايت از كليت دولت به عنوان دولت عدالت‌محور و بيان اينكه «وخوشبختانه امروز با تلاش دلسوزان انقلاب و خواست مردم،دولتي بر سر كار است كه شعارش عدالتخواهي است و قاطبه سياست ها، روندها وكارگزارانش در نظر و عمل همسو با اين شعار هستند. » از خون بودن دل دانشجويان از «چپ و راست رئيس‌جمهور » سخن گفت.

افكانه سخنان خود را اينگونه ادامه داد كه «آخر مگر مي‌شود از عدالت، مبارزه با اشرافي‌گري، ويژه‌خواري و زياده خواهي دم زد، اما به افرادي با سوابق نه چندان روشنِ قضائي وحتي داراي برخي جرائم ثابت شده اعتماد نمود و بالاترين ظرفيت هاي اجرايي را به آنان سپرد. و حتي بنا بر اخبار واصله تمام قد جلوي بررسي پرونده اش درمقابل دستگاه قضائي ايستادگي نمود! و يا تمام اعتبار و حيثيت خود را به پاي كسي ريخت كه مكرراً با طرح مسائل شاذ، نابجا و عموماً خردگريز، در متن مسائل مهم داخلي و بين‌المللي حاشيه‌هايي هزينه زا و پررنگ‌تر از متن پديد مي‌آورد و نابخردانه سبب اختلاف و سرخوردگي ميان حاميان نظام مي‌شود. » پس از اين سخنان افكانه، دانشجويان حاضر در حسينيه كه اين بار به سادگي مراجع ضمير را تشخيص مي‌دادند، فرياد تكبير سر دادند.

افكانه پس از پايان سخنانش به محضر آقا رفت و چفيه‌اي كه با خود آورده بود را براي تبرك كردن به ايشان داد. چفيه خود آقا را فاطمه فياضي گرفته بود. افكانه همچنين پلاكي كه به گردن آويخته بود را نيز به آقا نشان داد كه رهبر معظم انقلاب بوسه‌اي بر اين پلاك زدند. پايان مراسم متوجه شديم كه پلاك مذكور پلاكي با محتواي «افسر جوان جنگ نرم » است.

اما آقای یا خانوم فیلمنامه نویس، نمی دانم مسعودخان حزب الله ماشالله هستی یا فاطمه خانم رجبی، تو را به جان مولایت آسدعلی خامنه ای! این محمود وحیدنیا با ورژن جدید با آپدیت سال کار مضاعف و همت مضاعف توانایی غلبه بر ذهن معیوب ما بیچارگان ولایت را ندارد. اما با آن قسمتش که می گوید آقاي خامنه‌اي سلام! مي‌خواهيم براي يك‎بار هم شده همان‎گونه كه مي‌خواهيد صدايتان كنيم، خیلی حال کردم و می خواهم از دوستانم بپرسم شما نیز در نجوای شبانه تان، رهبر معظم انقلاب را چگونه صدا می کنید؟

عواقبش به گردن خودتان، احمد زیدآبادی آن جور که آقا می خواست صدایش کنند، صدایش نکرد و معظم آقا را پشت قلمش جاگذاشت و هنوز که هنوز است در سیاهچال آقاي خامنه‌اي در جستجویش قلمش درگیر است. محمد نوری زاد هم آنقدر صدایش کرد پدرم پدرم که آقای خامنه ای! آوردش پیش احمد زیدآبادی تا هم احمد ما تنها نباشد هم اینکه هر روز در زیرزمین کاخ مرمرینش به آنها سر بزند.

در آخر اندکی انتقاد دارم از مجری صحنه. آخر آقای مجری صحنه، گلیم چه ربطی دارد به در و دیوار مرمرین؟ آقای مجری صحنه، همه سیاه لشگرهایت را از بسیج دانشجویی انتخاب کردی بد نبود یک مینی بوس هم به زیر پل حافظ می فرستادی شاید دانشجوهای پلی تکنیک هم حضور به هم می رساندند و پیغام آمیر مجید توکلی مارا نیز به گوش آقای خامنه ای! می رساندند.

راستی آن سکانسی که آقا بوسه بر پلاک آقای افکنانه زد خیلی عاشقانه بود، همان پلاکی که روی آن حک شده بود «افسر جوان جنگ نرم».مرا به یاد سریال پلیس جوان انداخت و نقش شهاب حسینی،همان صحنه های که پلیس جوان با رشادت هایش، کشورم را از چنگال استکبار در آورد(آقای افکنانه، پسر خوب، به بابات بگو یه لباس پلیسی برات بخره تا اینقدر جوگیر نشی رفیق، برو بابایی، پیر بشی ایشالا، برو جون عمه ات اینقدر مارو نترسون).

Advertisements
دیدگاه‌ها
 1. پاندا می‌گوید:

  اجازه؟ من میخوام اولین نفر باشم که بگم چی صداش میکنم:
  خاممه ای. بعضی وقتها هم …زاده.
  هرچند من در حدی نیستم که وقتی اینارو بگم انقدر بیوفته سر زبونها که محمد نوری زاد گفت پدرم!
  راستی، به شاه هم تو چند سال آخر میگفتن پدر، نه؟

 2. mobarez می‌گوید:

  نه از آقا و پدر… صداش کردن خوشش نمیاد

  همان رهبر الدنگو بیشتر از همه دوست داره

 3. محمد سبز می‌گوید:

  بهترين جريمه اش اينه كه هيچ كدوممون صداش نكنيم، بهش محل نذاريم!

 4. دامبولی می‌گوید:

  می تونی بگی عزیزم
  می تونی بگی قشنگم
  می تونی بگی عروسم
  عروس شوخ و شنگم
  می تونی بگی مامانم
  بیا دورت بگردم

 5. علی می‌گوید:

  شما اقایی او را به ما ثابت کنید سوال پیشکش

 6. علی می‌گوید:

  من از شما//مسیر سبزیها خواهش میکنم هر چند وقت یکبار ایه ای از کتاب مبین تازی نامه را که به پارسی میشود ق..ر..ا…ن را بنویسید و ترجمه کنید اگر واقعا میخواهید به ایران و ایرانی و حتی دین تازی خدمتی بکنید//// دوستدار همه ایرانیان فهیم////

 7. harfeaval می‌گوید:

  فعلا امام زمان، ولی امر مسلمین، مهدی موعود، مرجع تقلید مسلمین جهان، مولا علی توکلت علیه، نور مطلق ووو … . به زودی همه اینها یک کاسه می شه: الله علیه السلام!

 8. سیاوش می‌گوید:

  نظرهای حاوی فحش حذف می شوند

  • فریدون می‌گوید:

   یادش بخیر حاج آقا م.ص دربیمارستان ….مشهد که وقتی خامنه ای رئیس جمهور شد دسستهایش را بسوی آسمان گرفت وگفت آ خداانصافت راشکر آدم قحط بود که این سیدعلی گدارا کردی رئیس جمهور.
   حالامن به حاج آقا م..ص میگم ناشکری کردی سید علی گدا شدجانشین خدا.
   راستی من خامنه ای را چه نامیدم

 9. آزاد می‌گوید:

  آماده شید برای روز ایران (قدس سابق) بچه ها!!
  خیلی شور وشوق دارم برای یه تظاهرات بعد این همه وقت

 10. علی می‌گوید:

  ازاد جان ما از صمیم قلب اماده ایم ولی نه برای کتک خوردن دیگه بزرگ شده ایم و لازم نیس از اقاهامون اجازه بگیرم و اونا بگن برادن جیزن میخوایم از خودمون به بدترین شکل دفاع کنیم

 11. علی می‌گوید:

  ازاد جان ما از صمیم قلب اماده ایم ولی نه برای کتک خوردن دیگه بزرگ شده ایم و لازم نیس از اقاهامون اجازه بگیرم و اونا بگن برادران جیزن میخوایم از خودمون به بدترین شکل دفاع کنیم

 12. ر.م می‌گوید:

  اقا امام سید علی خامنه ای (مد ظله العالی)

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s